MP & VP 

Newsletter

Praha 9. srpna 2023

Konečně se začíná alespoň něco dít. Tak už jen chvíli setrváme v pravidelném týdenním rytmu a pak se do toho pustíme opět naplno. Pište nám svoje tipy na michal.pur@datarun.cz a vladimir.piskacek@datarun.cz.

Policejní akce roku

 

Na Hradě se uskutečnil společenský večer Policista roku 2022. Předávaly se ceny nejenom nejlepším policistům, ale oceňovaly se i nejlepší akce a týmy. Ocenění tým roku si odnáší NCOZ za akci Dozimetr, kde bylo zatím obžalováno 20 lidí. „Činnost týmu především provázelo maximální nasazení i na úkor vlastního času, profesionalita, soudržnost a překonávání obtíží, kterým do té doby policejní orgán nečelil,“ píše se v odůvodnění. Jak známo, v Česku je dlouhá cesta od obvinění k odsouzení a nezřídka končí zničenými životy. Chtěli bychom věřit, že tentokrát žádná pachuť nezůstane, ale nevsadili bychom.

 

Vzniká frakce v ODS?

 

Možná jste si všimli, že někteří mladí členové ODS nějakou dobu provozují platformu ČESKO.plus. Podle našich informací by rádi, aby se z platformy stala oficiální frakce. Nic takového mezi občanskými demokraty zatím není a vedení strany by muselo takový krok povolit.

Bylo by to nepochybně osvěžení. Stačí se mrknout na stránky platformy, kde zaznívá podpora nejen stejnopohlavním sňatkům, ale i legalizaci měkkých drog. Tak můžeme doufat, že zkušení političtí kmeti neodkážou vlastní mládež do patřičných mezí.

 

Co dál s Fremrem?

 

Určitě jste zaznamenali kauzu kolem možného ústavního soudce Roberta Fremra. Trochu nás bolí číst debaty v českých médiích, protože situace je poměrně jednoduchá. Není to první komunistický soudce, nad jehož rozsudky se nejednomu z nás kroutí prsty u nohou. V médiích vidíme debatu, která zkoumá jednotlivé rozsudky, což mimochodem k ničemu nepovede. Je to debata, kterou jsme měli vést před 30 lety. Pokud by prezident na základě rozsudků Fremra nejmenoval, rozběhne se stejná diskuse u všech exkomunistických soudců.

Existuje tak jen jediná otázka. Mluvil Robert Fremr pravdu během výběru ústavních soudců nebo nemluvil? Pokud se prokáže, že nemluvil, nebude jmenován. Pokud mluvil, bude jmenován. A to je všechno.

 

 

Toto je váš nový textový blok a v něm první odstavec.

Odebírejte naše další newslettery

Nechcete už odebírat naše e-maily? Odhlaste se zde.